Akne Lekeleri Nasıl Geçer?

Akne Lekeleri Nasıl Geçer?

Birçok kişinin şikayet ettiği lekelerden bir tanesi de aknelerdir. Akneler sivilcelerin yok olmaya başlamasından sonra güneş yanıkları sonra piyasaya çıkan lekeler olarak bilinmektedir. Bu nedenle eğer sizinde yüzünüzde sivilce varsa oldukça dikkatli davranmanız gerekmektedir.

Sivilcelerinizden kurtulmak için birçok yöntem denersiniz. Bu yöntemler başarılı olduğunda ve sivilcelerinizden kurtulduğunuzda yine dikkatli davranmanız gerekmektedir. Çünkü sivilce izlerinin olduğu yerlerde güneş yanıkları sonrasında akne denilen lekeler oluşmaktadır. Bu lekelerden kurtulmanın birçok yolu vardır. Bu yollardan bir tanesi de güneş kremi kullanmaktır.

Sadece yüzünde sivilce olan insanların yüzünde akne lekeleri oluşmamaktadır. Güneş ışığında çok fazla kalan insanların yüzünde de akne lekelerinin oluşma riski vardır. Bu nedenle güneşli bir günde dışarı çıkacağınız zaman vücudunuza güneş kremi sürmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Peki bu Akne Lekeleri Nasıl Geçer? Bunun yolu aslında oldukça basittir. Bunun için piyasada birçok maske bulunmaktadır. Ayrıca kendinizde çeşitli maddelerden maskeler yapabilir ve bunu cildinize uygulayabilirsiniz. Doğru maskeler ve doğru uygulama yöntemleri ile bu lekelerden kurtulmanız mümkündür. Bunun dışında ayrıca cerrahi müdahale ile de bu lekelerden kurtulmanız mümkündür. Bu lekelerden kurtulduktan sonra yine dikkatli davranmanız gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmalı ve güneş ışığında uzun süreli kalmamalısınız.

Sizde Akne Lekeleri Nasıl Geçer? diye merak ediyorsanız bu yazıyı dikkatli bir şekilde okumalı ve söylenenleri uygulamalısınız.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s